Медична реформа в Кодимі: чого очікувати – ДОБРОСЛАВ СЬОГОДНІ

Медична реформа в Кодимі: чого очікувати

20 лютого у кабінеті голови райдержадміністрації відбулась консультативну зустріч за участю представників медичної галузі району та депутатів місцевих рад (М.Сорочан, І.Тростянецький, Л.Сажина, В.Вавринчук). Учасники всебічно зібрання обговорили ситуацію, яка склалася у КУ “Кодимська ЦРЛ”та низку актуальних питань, пов’язаних з проведенням медичної реформи, про це пише Кодима Сьогодні з посиланням на Кодимську РДА

– Прийшов час нам усім визнати, що сучасний стан вітчизняної медицини не відповідає потребам суспільства. Очевидно, що медична галузь хвора і тому потребує кардинальної хірургічної корекції, що, часом, болісно. Якщо не перевести галузь з рейок радянської економіки на рейки страхової медицини, ми приречені на занепад, або й повне знищення медичного обслуговування району.

Таке бачення ситуації висловив голова райдержадміністрації В. Козачок та наголосив, що, наразі, не йдеться про закриття установи — відбудеться лише зміна принципів фінансування і адміністрування.

Головний лікар С.Дарієнко детально проаналізував ситуацію, пояснив та чітко обгрунтував кадрову політику керівництва лікарні:

– Наразі здійснене медико-економічне обґрунтування скорочення штатних одиниць в КУ “Кодимська ЦРЛ”. Воно також буде представлене на розгляд голови Одеської ОДА, оскільки саме з цим питанням медики звернулися до М. Степанова, який нещодавно з робочим візитом відвідав район.

В запланованому скороченні штатних посад адміністрація ЦРЛ враховувала необхідність збереження та забезпечення функціональності, насамперед, найбільш пріоритетних ланок лікувально-діагностичного процесу. Цим ми приводимо у відповідність типові штати відповідно до бюджетного законодавства та виділених коштів на 2017 рік у вигляді медичної субвенції. Вважаю, що в результаті ми зможемо самостійно планувати штатний розпис, збільшувати (у разі потреби) кількість лікарів однієї спеціальності і зменшувати (відповідно) іншої, та, таким чином, покращити якість надання медичних послуг населенню.

О. Алтухова, головний лікар КЗ «Кодимського районного центру первинної медико-санітарної медицини, зупинилася на основних нововведеннях, що докорінно змінять відносини українців з державною системою охорони здоров’я. Це: гроші «йдуть» за пацієнтом (кожний громадянин тепер зможе сам обирати, куди підуть кошти, надані бюджетом на його лікування); сімейний лікар, якого люди обирають собі самі; фінансова автономія медичних закладів (медичні заклади зможуть самостійно розпоряджатися своїм бюджетом); лікарі отримуватимуть зарплатню відповідно до якості послуг, які надали, та надавати гарантований перелік медичних послуг, що оплачує держава. Останнє означає, що держава візьме на себе реальні зобов’язання щодо базових послуг, які бюджет здатен оплатити, а людина зможе отримати в обраному нею медичному закладі. Все, що не увійде у базовий пакет, людина має оплатити самостійно.

За результатами обговорення учасники зустрічі (І.Тростянецький, Л.Сажина, В.Вавринчук) в цілому визнали, що галузь охорони здоров’я потребує суттєвих змін. Але адміністрація лікарні повинна розробити низку можливих превентивних мір, а також запропонувати альтернативу з працевлаштування, щоб саме скорочення стало менш болісним. А це може бути й приватна медицина (фізичні особи — підприємці), перекваліфікація лікарів тощо. Також учасники дискусії виявили занепокоєння теперішнім оснащенням лікарні, відсутністю обладнання та дійсно висококваліфікованих спеціалістів для надання медичної допомоги, небажання молоді після навчання повертатися до віддалених районів (відсутність житла, робочих місць для членів родини) тощо. Голова районної ради Г. Гладенький наголосив, що районна влада готова взяти на себе певну відповідальність у забезпеченні житлом молодих спеціалістів.

Усі ці кроки, разом прораховані і здійснені, дадуть реальну надію у майбутньому на якісне медичне обслуговування населення Кодимщини, підґрунтямдля реалізації медичної реформи загалом у державі.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Блогеры становляться опаснее ИГИла и Гитлера

Самые ужасные эксперементы над людьми

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Как снять головную боль за несколько минут?

Выбран самый красивый мужчина в мире

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

85-летняя модель: “Больше еды я люблю только секс!”

Назван самый сексуальный холостяк земли

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью

Эта девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Супермаркет убрал с полок всю иностранную еду, чтобы высказать свое мнение относительно расизма

Правила здорового похудение без диет

Самые страшные места в мире

Leave a comment

Your email address will not be published.


*